Van het kleinste nationaal park tot een vrij nieuwe stad, een oude vredeskerk, een kleurrijke stad vól kabouters en een belangrijke plek in de Tweede Wereldoorlog. Polen heeft het allemaal!

Ojcowski Park Narodowy Poland

28 & 29 juli – Ojcowski Park Narodowy

Het kleinste nationaal park van Polen, dat is Ojcowski Park Narodowy. De eigenaar van de camping spreekt geen Engels, maar doet er alles aan om met ons te communiceren. Een gouden man! Het park is bekend van de rotsformaties bij de kloof, maar ook op andere plekken is het prachtig. We liepen een mooie lus door het natuurgebied en lunchten bij een schattig Pools restaurantje.

Katowice Poland

29 – 31 juli – Katowice

De stad Katowice is slechts 130 jaar oud en is het centrum van de industrie in de regio Silezië. We kamperen vlak naast Slaski Park en besloten hier een wandeling te maken. We liepen naar de achterkant van dit mooie groene park en gaan terug naar het begin met kabelbaan Elka. Ook deden we een fietstour van zeker 3,5 uur met een privé gids. Onwijs leuk om zoveel uitleg te krijgen over de stad! We keken uitgebreid in de wijk Nikiszowiec waar vroeger de mijnbouwmedewerkers woonden. Een local raakt aan de praat met onze gids en vertelt over het leven van destijds. Heel interessant!

Wroclaw Poland

1 – 3 augustus – Wroclaw

Een stad waar ik met een internationale persreis geweest ben, hoe cool! Nu was ik er met Bros en Jan en we kamperen aan de rand van het centrum. Een ideale uitvalsbasis omdat we met de tram zó in het centrum zijn. Direct naast de camping is een festivalterrein waardoor wij gratis mee kunnen genieten van de muziek. Een bijzondere ervaring wel.

Wroclaw is bomvol kleurrijke pandjes met de mooiste versieringen. Love it! We liepen een mooie lus door het centrum en om het water wat een gave uitzichten geeft. Ook vonden we goede horeca waar we uitaard van genoten. Bezoek je Wroclaw met kinderen, dan kan je (toffe!) beeldjes van kabouters zoeken die je door het centrum leiden.

Sulistrowice Poland camping
Sulistrowice Poland

4 & 5 augustus – Sulistrowice

We verlangden naar de natuur en kozen voor de natuur bij Sulistrowice waar we kampeerden op een camping aan een meertje. Bros zwom er lekker achter haar speeltje aan, dat heeft ze al sinds Griekenland (best veel weken geleden) niet gedaan! We liepen een mooie ronde rond de camping, genoten van het mooie uitzicht en we relaxten bij de camper. Prima!

Swidnica Poland

6 augustus – Swidnica

Swidnica is zo’n leuk kleurrijk Pools stadje. Hier namen we een kijkje bij de Vredeskerk uit 1656 die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat. De evangelische kerk is onder katholiek protest buiten de stadsmuren binnen een jaar gemaakt en bestaat uit hout, zand, klei en stro. De kerk heeft aan de binnenkant prachtige versieringen en is echt een bijzondere verschijning. Deze kerk is een belangrijke bezienswaardigheid, maar ook is de akoestiek hier perfect en zijn hier vaak concerten.

Zamek Ksiaz Poland

7 augustus – Zamek Ksiaz / Schloss Fürstenstein

Hét kasteel van de regio Silezië en een belangrijke plek uit de Tweede Wereldoorlog. Tijdens de oorlog was Zamek Ksiaz in handen van de Duitsers. Er zijn geruchten dat dit het hoofdkwartier van de Duitsers moest worden en mogelijk zelfs de woning van Hitler. Duidelijke documentatie ontbreekt, dus het blijft gissen. Het kasteel heeft nu nog steeds een Duitse- en Poolse naam.

Jan bezocht het kasteel, ik ben er tijdens de persreis al geweest. Samen namen we een kijkje in de ondergrondse gangen op 50 meter diepte wat door 13.000 gevangenen uit Auschwitz gegraven is. Ook van deze gangen is niet duidelijk wat het doel was, en het blijkt dat de Duitsers nog snel veel veranderd hebben om dit te verdoezelen. Ook is er het verhaal van de gouden trein die heel kostbare bezittingen moet hebben, maar onvindbaar is.

Van buiten is het kasteel echt een plaatje, maar de historie geeft het wel een zwart randje… Wel echt een bijzondere plek om te bewonderen tijdens je trip door Polen!

Reisupdates op een rij:

  1. Van Noord- naar Zuid-Frankrijk
  2. De Bloemenrivièra & Elba
  3. Ostia Antica, Rome & Sperlonga
  4. Pompei, Vesuvius, Napels & Amalfi
  5. Bari, Alberobello, Ostuni & een nieuw land!
  6. Pindus Mountains & Meteora
  7. Parga & Lefkada
  8. Kefalonia
  9. Penelopessos & een zieke hond
  10. Olympus National Park & op naar Bulgarije!
  11. Sofia & Belogradchik
  12. Transfagarasan & beren langs de weg
  13. Dracula, fortified churches & Brasov
  14. Viscri, Sighișoara & Cheile Turzii
  15. De langste hangbrug, Košice & Spišské
  16. Gave natuur in Slowakije & stedentrip Krakau
  17. Van stad naar natuur én monumenten in Polen

Volg mijn reisavonturen! Instagram –  Polarsteps – Facebook – Youtube – Pinterest

Over mij

Ik reis 't liefst samen met man Jan en hond Bros door heel Europa. Ik vertel jou over onze ontdekkingen: Inspire to Travel! 't Liefst reizen wij met onze camper, maar een fijn huisje of goed hotel vinden we ook top. Wandelen vinden wij erg fijn, maar een goede stedentrip is ook inspirerend!

Lees ook

Abonneer
Laat mij iets weten bij
guest

0 Reacties
Inline Feedbacks
Bekijk alle reacties
0
Ben benieuwd wat je er van vindt!x