Een roadtrip door Zuid-Engeland, een paar weekendjes weg én een roadtrip door Duitsland: dat zijn onze reisavonturen in 2025. Naast een pittige verbouwing, verhuizing én een gebroken voet een prima dosis Travel. We hebben ons weer goed vermaakt!
Verbouwen & verhuizen
Reizen stond niet centraal in 2025, maar wel het klussen aan ons nieuwe huis en natuurlijk het verhuizen uit Groningen. We kochten een vrijstaand huis in Drenthe wat flink gemoderniseerd moest worden. En dus vervingen we ramen en deuren, de warmte installatie en elektra, verwijderden 2 muren, installeerden een glazen wand en lieten isolatie aanbrengen. Ook is een nieuwe keuken geplaatst, het huis is gestuukt en geverfd, plaatsten we nieuwe binnendeuren en deden we veel aan de afwerking en inrichting van onze nieuwe droomplek.
Nog steeds zijn we niet klaar met ons nieuwe huis, maar we wonen hier nu 9 maanden comfortabel en met veel plezier. Wat er nog gedaan moet worden? We hebben nog geen kapstok, zoeken een dressoir en tv meubel, willen op allerlei plekken kit- en stucrandjes bijwerken, hebben nog 1 kamer om af te werken met wandplaten, willen de trapopgang en overloop mooi maken en gaan 1 kamer van een toffe kleur voorzien en verder inrichten. Ook is er de wens voor het isoleren van de garage en bergzolder. Ohja, en in de tuin willen we ook nog best wat dingen veranderen. Een nieuw jaar met nieuwe projecten!
Reisavonturen in 2025: the facts
Uiteindelijk zijn we wel weer lekker met onze camper op pad gegaan. Hij past op de oprit van ons nieuwe huis en dat is heel fijn met in- en uitladen. We zijn 3x een weekend weg gegaan in Nederland, reisden 3 weken door het zuiden van Engeland en overnachtten op de heen- en terugweg ook in Frankrijk, België en Nederland. Ook reisden we 1 week door Duitsland. Ik neem je mee in onze reisavonturen in 2025!
Mei – Weekend Papenvoort (Drenthe)
Onze reisavonturen in 2025 begonnen halverwege mei. We gingen naar een heus festival voor camperaars: Betoeterd. Hier ontmoeten camperaars elkaar, maar je kunt er ook workshops volgen en winkelen op de markt. Ik vond het echt leuk om erbij te zijn en super gezellig! Het festival was op Landgoed Mariahoeve, slechts een kwartier rijden vanaf ons nieuwe huis.
Beetje jammer was dat ik vlak voor vertrek uit de camper viel en mijn voet brak. Dat leverde mij een maand niet kunnen lopen op en helaas 4-5 maanden veel pijn…
Juli – Etappe van de Tour de France
Gelukkig kon ik weer aardig lopen toen ik eind juni uit het gips bevrijd werd. Helaas moesten we afscheid nemen van onze kat Twix. Ze was al een tijdje heel mager en het bleek dat ze zo ziek was dat we haar moesten laten inslapen. Erg pijnlijk en vervelend, maar voor haar wel het beste. Redelijk lastminute regelde ik een pension voor kat Nutz en boekten we de boot voor 3 weken roadtrippen in Zuid-Engeland.
Maar niet voor we een kijkje hadden genomen bij de Tour de France! Jan had ontdekt dat een etappe gereden werd in de buurt van Calais en dus zochten we een goede plek om de fietsers te spotten. In het kleine dorp Halinghen vonden we een pleintje waar nog een camper stond (en uiteindelijk stond het vól campers). Hier vlakbij was een bocht waar we de fietsers langs zagen roetsjen. Wat een toffe belevenis!
Juli – Roadtrip Zuid Engeland – Canterbury & Stonehenge
Met de boot vaarden we van Calais naar Dover. Na een kijkje bij de krijtrotsen reden we naar St Margarets Bay waar we kampeerden bij een restaurant. De volgende dag reden we naar Canterbury waar we de stad verkenden en een kijkje namen in de beroemde kathedraal. Het leuke is dat Bros met ons mee naar binnen mocht!
Een ander uniek stukje Engeland ontdekten we bij Stonehenge. Deze wereldberoemde steencirkel zagen we regelmatig op afbeeldingen van Engeland, dus we vonden het erg tof dat wij dit nu in real life gezien hebben. Je kunt Stonehenge bezoeken met een ticket waarbij ook het bezoekerscentrum inbegrepen is. Wij kozen voor een gratis bezoek want achter het betaalde deel is een openbaar wandelpad. Dat had voor ons meer voordelen dan alleen de kosten, want nu konden we fietsen tot vlakbij het monument én Bros kon met ons mee.
Juli – Roadtrip Zuid-Engeland – Relaxen & Bath
Uiteraard namen we ook een kijkje bij de steencirkels van Avebury die nog ouder zijn dan Stonehenge. Het leuke is dat je hier gratis tussen de 98 megalieten door kunt lopen. Na een hondenijsje voor Bros reden we door naar een camping in Devizes waar we 2 nachten kampeerden. Even wat rust! En schaduw, want het is erg warm. Bij dit stadje zijn 29 sluizen waar we een kijkje namen.
We reden door naar Bath voor een (warme!) stedentrip. Bath is na Londen de meest bezochte stad in Engeland. De stad staat bekend om de Romeinse badhuizen en is ook echt mooi om te bewonderen. Helaas hadden we echt flink last van de warmte waardoor we het na een paar uur en een goede lunch voor gezien hielden. Op naar verkoeling!
Juli – Roadtrip Zuid-Engeland – Weston-super-Mare & Dartmoor
We kozen voor een camping aan het water met een schaduwplek bij het stadje Weston-super-Mare. Na een fijne nacht besloten we te verlengen met een nacht zodat we naar de stad konden fietsen. Daar troffen we een enorme lieveheersbeestjesplaag die we later in het nieuws terug zagen. Weston-super-Mare heeft een pier met (heel Engels) een evenementenhal en een niet heel gezellig centrum.
Het plan was om door te reizen naar Exmoor National Park, maar vanwege het slechte weer switchten we naar Dartmoor National Park. Hier namen we een kijkje bij de iconische rots Haytor, bezochten wat toffe uitzichtpunten, namen een kijkje in het stadje Widecomb in the moor, reden een toffe route en genoten van de mooie Buckfast Abbey.
Juli – Roadtrip Zuid-Engeland – Looe & Heligan
We reden Cornwall binnen en besloten het stadje Looe te bezoeken. Meteen vinden we het er leuk, sfeervol én gezellig. We lunchten bij een bakkertje en liepen een rondje door het stadje. Lang lopen doen we deze vakantie helaas niet omdat dat teveel pijn doet aan mijn herstellende voet, maar een rondje van een paar kilometer lukt (gelukkig) wel.
Bij Fowey namen we de pont. De Lost Gardens of Heligan was onze volgende stop. Deze tuinen zijn na de Eerste Wereldoorlog flink in verval geraakt, maar worden nu flink gerestaureerd. We liepen door een bos met sculpturen, langs open terrein waar vanalles verbouwd wordt en door een heuse jungle. Leuk om even een kijkje te nemen, maar zeker niet een plek die in mijn top 10 is beland.
Juli – Roadtrip Zuid-Engeland – Mevagissy & Falmouth
Vanaf de camping liepen we via een mooie route naar het kleurrijke stadje Mevagissy. Met een heerlijke lunch bij She Sells hadden we een goed uitzicht op de haven. Het is gek om te zien dat de bootjes op de zeebodem liggen, want het is eb. Na een rondje langs leuke winkeltjes namen we de bus terug. Voor mijn voet is het helaas niet te doen om terug te lopen.
Falmouth is een grote stad in Cornwall. Na Sydney en Rio de Janeiro heeft Falmouth de diepste natuurlijke haven. We namen er een kijkje en genoten van de leuke winkels, toffe horeca en het mooie uitzicht op de haven. Ook de dog store kon weer niet ontbreken. Nu kochten we een speeltje waar Bros lekker achteraan kan rennen.
Juli – Roadtrip Zuid-Engeland – Lizard Peninsula & Minack Theatre
De meeste zuidelijke plek van het Engelse vasteland, dat is Lizard Point. Wij parkeerden de camper in Lizard en liepen in 1,5 kilometer naar deze plek. Je vindt bij Lizard Point rotsen met prachtige rood, geel en groentinten. Het contrast met het knalblauwe water is fantastisch. Wij genoten van een Cream Tea (scones met clotted cream en jam) met uitzicht op de oceaan en zagen zeehondjes in het water dartelen. Beter kan het niet worden!
Vanaf een prima overnachtingsplek wandelden we via een prachtig pad naar Minack Theatre. Dit is een beroemd openluchttheater uitgehouwen uit een granieten klif met een spectaculair uitzicht op Porthcurno Bay. De prachtige tuinen zijn een bezienswaardigheid op zich. Omdat het vrij druk was in het theater zochten wij een rustige plek aan de zijkant en genoten van de schoonheid van deze plek. Tip: als je Minack wilt bezoeken, koop dan vooraf online je toegangskaartjes. Ter plekke is er vrijwel nooit meer een kaartje te koop.
Juli – Roadtrip Zuid-Engeland – Land’s End & Cape Cornwall
Van het zuidelijkste puntje reisden we naar het westelijkste puntje van Engeland. Vanuit het plaatsje Sennen liepen we een mooie wandeling naar Land’s End. Hier is het nogal toeristisch en dus erg druk. Prachtig is het hier ook weer zeker. Meer dan eens doet de schoonheid van de ruige kust van Cornwall me denken aan onze roadtrip door Nieuw-Zeeland.
Ook Cape Cornwall is absoluut fantastisch. Deze plek wordt door weinig toeristen bezocht en is mede daardoor nog meer bijzonder. Jan wandelde nog een eindje naar boven voor nóg gaver uitzicht, ik bleef lekker staren over het oneindige water. Met in de verte Land’s End. In het dorpje Sint Just lunchten we en deden we boodschappen.
Juli – Roadtrip Zuid-Engeland – St Ives & New Forest
Wij vinden Cornwall zó leuk dat het tijd is om keuzes te maken voor het laatste stuk van onze reis. We kozen voor St Ives, de kunstenaarsstad aan de Atlantische Oceaan. Buiten de stad stonden we op Trevalgan Touring Park waar een pendelbus ons naar het centrum bracht. St Ives is druk, maar gezellig en sfeervol. Op de tweede dag wandelden we vanaf de camping en worden op fantastische uitzichten getrakteerd.
Na een wat uren rijden komen we op de laatste stop van deze reis: New Forest. Hier kamperen we op een mega camping waar wilde paarden rondlopen. In het dorp Brockenhurst zien we ook koeien, herten en ezels. We relaxen 1,5 dag, maar maken ook een mooie wandeling én eten de laatste Cream Tea van deze reis. We gaan de scones en clotted cream en jam missen! Bros krijgt voor de laatste keer een hondenijsje.
Juli – Diksmuide & Esbeek
We namen de boot naar Calais en reden meteen Frankrijk uit. Na een nachtje op het platteland bij Diksmuide reden we ook België uit. We kozen ervoor om in het Brabantse Esbeek 2 nachtjes te kamperen. Het weer was goed, de plek fijn en we maakten een mooie fietstocht langs opvallende bouwwerken én een fijn restaurant met ijscoupes. Een fijn relaxt einde van onze toffe roadtrip!
September – Weekend Salland
In september was het tijd voor nieuwe reisavonturen! Samen met vriendinnen en hun honden overnachtten we op Camping Twilhaar aan de rand van de Sallandse Heuvelrug. Zij kampeerden met hun tent, wij met de camper. Samen op 1 plek maakten we er een mooi kamp van. Het was een weekend vol lekker eten, gezelligheid, wandelen en lol!
September – Weekend Veluwe
Een weekend met aanzienlijk minder mooi weer, maar wél met veel gezelligheid! We kampeerden vlak buiten Nunspeet waar we afspraken met mijn oom en tante. Ook maakten we nog een wandeling (door de regen) bij Vierhouten. Van de Veluwe hebben we al best veel gezien, dus het was prima om er minder op uit te gaan en meer te relaxen.
Oktober – 1 week Rügen – Kap Akrona & Jasmund
In de herfstvakantie reden we via Hamburg naar het schiereiland Rügen in het noordoosten van Duitsland. Hier bezochten we eerst het westen waar we overnachtten bij Caravancamp Ostseeblick in Dranske. Een stukje verderop ligt must visit Kap Arkona waar we 8 kilometer wandelden door open veld, langs vuurtorens, een schattig dorpje en krijtrotsen.
Op het schiereiland Jasmund kampeerden we 2 nachten om Jasmund National Park te ontdekken. Door het Unesco-beukenbos liepen we naar de Königstuhl waar de toegangsprijs voor de skywalk eigenlijk te hoog is. Het uitzicht op de 120 meter hoge krijtrotsen is een stukje verderop ook echt tof.
Oktober – 1 week Rügen – Prora, Stralsund & Bremen
Na een kijkje in het stadje Sasnitz reden we door naar het schiereiland Prora. Hier fietsten we naar het Baumwimpfelpfad, namen een kijkje bij het kilometers lange ex-nazi-vakantieoord en de kust en brengen een (regenachtig) bezoek aan de stad Binz. Een dag later kijken we in de stad Sellin, hier is vooral de pier bijzonder. Na een rondje in het zuidoosten van het eiland besloten we door te rijden naar de stad Stralsund vlak achter de toegangsweg naar Rügen. Deze stad bleek de leukste ontdekking van de dag.
Onderweg naar huis pakten we nog 2 nachtjes in Bremen mee. Na een rustige avond namen we de pont en liepen naar het centrum. We bewonderden de wijk Schnoor, dronken wat bij een leuk koffietentje en lunchten bij Peter Pane. Met een paar boodschappen voor de avond kwamen we terug op de prima camperplek. Een mooie stedentrip als afronding van onze roadtrip!
Volg mijn reisavonturen! Instagram – Polarsteps – Facebook – Youtube – Pinterest
Eindelijk weer een update! En ja, verhuizen, verbouwen en een gebroken voet, dat zorgt er zeker wel voor dat er misschien minder reizen werden gemaakt, maar de tripjes die jullie wel hebben gemaakt, zijn in ieder geval top hoor! Zuid-Engeland en Rugen staan hier ook nog het lijstje, dus wie weet heb ik ooit/binnenkort, nog iets aan je tips!