Een gek jaar om je wishlist Nederland af te werken. Alhoewel het natuurlijk prima was om de natuur op te zoeken, en dat is wat wij het meeste hebben gedaan. Lees je mee in de update van mijn wishlist Nederland?

Natuur
Met alle maatregelen was 2020 hét jaar om vooral op ontdekking te gaan in de natuur. En dat hebben we dan ook regelmatig gedaan met wandelingen op de Veluwe en in Drenthe. Het leuke van meer tijd besteden in Nederland vond ik dat we meerdere keren genoten hebben van wandelingen op de bloeiende heide en tussen de paddestoelen. Alsof we de seizoenen nu bewuster mee maken. Het zou de ideale periode geweest zijn om Giethoorn van de wishlist af te strepen, maar hopelijk is het daar in het voorjaar ook nog steeds rustig.
- Nieuw op de wishlist: de Big5 van Nederland spotten, vossen en damherten zien in het wild, burlende herten zien en horen, tulpenvelden & hyacintenvelden spotten
- Blijvend op de wishlist: wadlopen, bootje varen (in Giethoorn!), wandelen in de Oostvaardersplassen & Amsterdamse waterleidingduinen, naar Ameland en Vlieland, zeehondjes uitzetten & een pluktuin bezoeken
- Bezocht: waddeneiland Schiermonnikoog & 15 van de 21 Nationale Parken

Regio’s
- Bezocht: Gelderland & Limburg
- Eerder bezocht: Laag Holland
Bij toeval heb ik de regio’s van deze wishlist beide bezocht dit jaar. Zo heb ik in 3 verschillende periodes op de Veluwe geslapen én ik heb Limburg bezocht, al was het maar kort. Limburg ga ik nogmaals verder ontdekken in de kerstperiode, dus ik kijk er naar uit om dan de leukste plekken te verkennen. Tips zijn zeker welkom!
- Nieuw op de wishlist: provincie Groningen verder ontdekken & op pad in de Achterhoek.



Actief
- Gedaan: wandelen in Nationaal Park Hoge Veluwe, Nationaal Park de Veluwezoom, Nationaal Park De Meinweg & Nationaal Park de Drentsche Aa.
Na járen kwam het er eindelijk van: wandelen in Nationaal Park de Hoge Veluwe! Al die tijd hadden we andere plannen waardoor de toegangsprijs voor de Hoge Veluwe simpelweg te hoog was voor een kort bezoek. Nu namen we het ervan en hebben we 30 kilometer gefietst op de witte fietsen. Uiteraard zijn we op zoek gegaan naar wild, maar helaas bleef het bij wilde (baby)zwijntjes. Slapen deden we bij Hotel de Roode Schuur in Nijkerk.
Tijdens een bezoek aan Sittard gingen we op de heenweg wandelen in Nationaal Park de Meinweg in Limburg. Wij hadden gemist dat hier een flink brand heeft gewoed waardoor het heideveld deels vernietigd is. Gelukkig is het er evengoed nog prachtig. Ik zal mijn artikel over ons bezoek binnenkort uitwerken.
Ook kwamen we dit jaar terug in een tweetal Nationale Parken, namelijk bij de Veluwezoom en bij de Drentsche Aa. Vooral bij die laatste vond ik het erg tof om weer andere plekken te ontdekken. Blijft een prachtig gebied dichtbij huis!
- Blijvend op de wishlist: beginnen met het Pieterpad, wandelen in Nationale Park Zuid-Kennemerland, een NS wandeltocht
- Nieuw op de wishlist: wandelen bij de Soesterduinen
- Eerder gedaan (onder andere): wandelen in Nationaal Park Sallandse Heuvelrug, fietsen op de Veluwe & fietsen in Emsland (Duitsland)

Historie
Even overwogen we om een museumjaarkaart te nemen zodat we ons ook eens goed konden verdiepen in historie. De lockdowns weerhielden ons hier echter van. Alhoewel een tijdsvak om een museum te bezoeken natuurlijk ook erg fijn kan zijn, dus misschien moeten we het opnieuw overwegen.
- Blijvend op de wishlist: Westerbork, Veenhuizen, Fries Museum (Leeuwarden)
- Eerder bezocht: Zaandam en de Zaanse Schans & Kinderdijk


Stedentrips
- Bezocht: Amersfoort & Sittard
2020 is niet hét jaar van de stedentrips. Het houden van 1,5 meter afstand gaat tenslotte lastiger in (drukke) winkelstraten. Wel ben ik op een zomerse dag in Amersfoort geweest. We waren er al vroeg en zijn weg gegaan toen het winkelend publiek toe nam. Amersfoort is sfeervol en ontzettend leuk. Een aanrader voor een fijne stedentrip!
Ook Sittard bezochten we om een Starbucks mok van Qatar voor onze collectie op te halen bij reizigers die we ontmoetten in Australië. Onze eigen mok viel helaas kapot op Schiphol… We sliepen bij Hotel Merici wat een dikke aanrader is!
- Nieuw op de wishlist: Zutphen
De stad Zutphen hebben we kort bezocht na een wandeling op de Veluwezoom, maar vanwege de regen zijn we vlot naar huis gereden. Een stad om nog eens terug te komen, want het zag eruit als een toffe stad!
- Blijvend op de wishlist: Arnhem, Nijmegen, Alkmaar, Den Haag (met een strandwandeling!) & Haarlem
Lees ook: wishlist Nederland – update mei 2019 & 20x Leuke uitjes in Nederland
Volg mijn reisavonturen! Facebook – Youtube – Twitter – Instagram – Pinterest – Bloglovin
Leuke update dame! Burlende herten horen, dat lijkt me ook echt geweldig! Dit jaar is het er weer niet van gekomen. Het Pieterpad lopen; dat trekt me ook steeds meer om eens te gaan doen. Eerst weer een beetje conditie krijgen.
Nee, ook voor mij kwam het er niet van om burlende herten te horen. De periode dat dit kan is dan ook vrij kort. Volgend jaar maar weer een poging doen. Misschien wel samen met jou!
Je hebt toch best nog wel wat kunnen afstrepen hoor! Ik zal straks ook eens een update plaatsen van mijn Project Nederland, maar weet nu al dat ik weinig kan afstrepen, ondanks dat we grotendeels waren veroordeeld tot ons eigen landje. Ook hier vooral de natuur in geweest, maar dan ook wel vaak terug naar onze vaste plekjes.
Leuk, ik kom jouw update ook even lezen! Ik had meer kunnen afstrepen, maar ik denk dat er komend jaar nog wel wat Nederlandse tripjes bij komen. Al hoop ik ook Europa weer in te kunnen trekken!
Zuthpen is volgens mij echt een mooie stad. Een vriendin van me woont er, maar heb de stad nog nooit goed bekeken. Ik kan je aanraden om zo snel mogelijk (wel als het weer wat warmer wordt) naar Giethoorn te gaan, nu er amper toeristen in NL zijn. Het is er anders zooo druk en doet echt af aan de ervaring.
Giethoorn staat inderdaad hoog op mijn wishlist nu het toerisme nog plat ligt. Eerst even de koude maanden door en er dan vlot naartoe gaan straks. Goed om de drukte daar nog even te vermijden!
Je hebt nog heel wat af te vinken. Ik begrijp wel dat Haarlem op je lijstje staat. Het is de leukste stad van Nederland. Althans dat vind ik. En als je jouw weekendje Haarlem in oktober plant, kun je ook burlende herten spotten in de Amsterdamse Waterleidingduinen. Eén tripje, twee dingen van je bucketlist afstrepen. Ik zou wel weten waar je volgend najaar naartoe moet gaan.
Haha, dat is een goeie tip Marcel! Volgens mij heb je onwijs leuke hotels op je site staan, dus een fijn weekend is verzekerd. Nu al zin in!
Wat hebben jullie veel nationale parken bezocht dit jaar! Enne, ik wil best een stukje met het Pieterpad meelopen hoor, ken de weg wel een beetje inmiddels 😉
Ah, dat lijkt me heel gezellig! Ik weet niet zeker of ik wel het héle Pieterpad wil lopen, maar een aantal etappes wil ik zeker doen. Benieuwd welke je mij kunt aanraden!
Wat een leuke update van je wishlist. Nederland is echt prachtig, dat vergeten we wel eens.
Nederland is absoluut mooi Saskia!
Nou, zo heb je toch weer het een en ander gedaan! Het lastige is dat de lijst nooit leeg raakt. Ik merk dat hoe meer ik in Nederland zie hoe meer ik óók nog wil zien. Ik ontdek steeds weer nieuwe plekken. Nou ja, gelukkig maar. Als we ‘alles’ al gezien hebben in Nederland zou het pas echt saai worden. 😉
Heel erg herkenbaar Denise. En zo is het eigenlijk met alle reizen: ontdek je iets, dan vind je weer plekken waar je ook naartoe wilt. Zo blijf je op ontdekking gaan. Juist leuk, dan ben je nooit uitgekeken!
Zo is het inderdaad! 🙂
Leuk, zo’n lijstje voor Nederland. De brand in Meinnweg was inderdaad heftig, maar het is ook wel mooi om te zien hoe snel de natuur weer overeind krabbelt. Wadlopen wil ik zelf ook nog eens heel graag doen, maar dan wel echt van het vaste land naar het eiland. Lijkt me zo gaaf om mee te maken.
De Meinweg hersteld zich inderdaad behoorlijk. Ik zal mijn artikel over dit gebied binnenkort eens afmaken, dan kan ik dit aan mijn lezers laten zien. Wadlopen van het vasteland naar het eiland lijkt me ook tof. Al ben ik benieuwd hoe het is om al die tijd in een laag water te staan. Je kunt niet zomaar even gaan zitten ofzo.
Leuke update!
Een paar jaar geleden had Anto (toen nog met Martijn) het plan opgevat om alle Nederlandse Nationale Parken te bezoeken. Ik vond dat zo’n leuk idee! Jullie zijn al een heel eind.
Klopt, die uitdaging ken ik ook nog van die tijd. Bij ons gaat het langzaam, maar we komen inmiddels een heel eind!
Best veel gedaan in Nederland de afgelopen tijd! En leuk dat je de wishlist blijft aanvullen. Wil je in Veenhuizen naar het gevangenismuseum? Die staat bij ons voor de Kerstvakantie op de planning.
Ik blijf (nieuwe) leuke plekken ontdekken Yvonne! In Veenhuizen wil ik zeker naar het gevangenismuseum. Jan’s vader komt daar uit de buurt en zijn opa en oma liggen er begraven. Een goede reden om er eens op ontdekking te gaan!
Zo, je hebt al veel gezien en gedaan in Nederland zeg! Ik mis mijn mooie Twente nog wel op je to-do lijstje, het is daar zó mooi. En wandelen in de Oostvaardersplassen deed ik deze zomer, maar viel mij eigenlijk best tegen. Ben benieuwd wat jij ervan vindt!
Je hebt gelijk: Twente ken ik helemaal niet zo goed. Wat kan je mij aanraden Lineke?
Dit zou ik je aanraden:
Ben benieuwd wat je ervan zegt als je er geweest bent!
Oeh, dat is een hele lijst. Leuk, thanks! Ik ga het opslaan. Op de Sallandse Heuvelrug ben ik trouwens al eens geweest.
Wat een leuke update. Ik had begin dit jaar ook een wishlist gemaakt, maar deze pakte toch iets anders uit 😉 Bij wie niet, haha. Burlende herten kan ik afstrepen want deze zag ik in de Amsterdamse Waterleidingduinen. Ik heb trouwens wel een museumkaart aangeschaft…en twee weken later gingen de musea weer op slot. Toch hoop ik volgend jaar nog de nodige musea te bezoeken.
Zo gaaf dat jij burlende herten hebt gezien! Jouw foto’s waren ook onwijs tof. De musea zijn nu weer open, dus je kunt weer op pad. Voordeel van deze tijd is dat het er rustig is met die tijdsloten.
Zo te lezen heb je behoorlijk wat af kunnen strepen van je wishlist Nederland. Amersfoort bezocht ik ook dit jaar (zo’n leuke stad!). En ik was wel in Giethoorn, waar het heerlijk rustig was (maar dat had waarschijnlijk ook te maken met het feit dat het goot…). Zutphen en de Soesterduinen zijn goede aanvullingen vind ik…
Als je nog meer toffe aanraders hebt, dan hoor ik het uiteraard graag! 🙂
Wat heb je veel mooie plekken in Nederland gezien. Ben je van plan het hele Pieterpad te lopen?
Nah, dat vind ik nog best een uitdaging. Ik las laatst dat je ‘m ook kunt fietsen, dat spreekt me meer aan. Wandelend wil ik wel graag 1 of 2 etappes doen.